Destici’den PKK sempatizanı belediyelere tepki

BBP Lideri Mustafa Destici, partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Destici, seçimlerden önce CHP başta olmak üzere, partilerin önemli bir kısmının belediyelere kayyum atanmasına karşı ağız birliği yaptığını belirten Destici, “Tabiri caizse daha seçim ateşi sönmeden biz ne gördük Mardin’de; İstiklal Marşı’nın okutulmadığını gördük. Ne gördük Diyarbakır’da; Türk bayrağının meclis toplantı salonundan kaldırıldığını gördük. Ne gördük yine Diyarbakır’da; öldürülen teröristlerin heykellerine resmi açılışlar yapıldığını gördük. Bunun gibi en son Patnos’ta mevcut belediye seçimi kaybedince belediye araçlarının parçalanarak satıldığını gördük. Yani bunlar; ne kadar büyük bir vatan, millet, din, devlet düşmanı olduklarını bu uygulamalarıyla bir kez daha gösterdiler. Dün de söylediğim gibi elbette ki vatandaşlarımız bundan rahatsızdır. Biz bundan rahatsızız. Biliyoruz ve inanıyoruz ki devlet yöneticilerimiz de, hükümetimiz de bunlardan rahatsızdır. Elbette eğer bu şekilde vatan düşmanlığına, millet düşmanlığına, devlet düşmanlığına devam ederlerse elbette ki hukuk işletilecek ve karşılığını alacaklar ve o koltuklarda asla oturmalarına müsaade edilmeyecektir ve edilmemelidir” diye konuştu.

‘DEVLET ELBETTE GEREĞİNİ YAPAR’

Büyük Birlik Partisi’nin vatanseverlerin partisi olduğunu belirten Destici, “Bizim tavrımız teröristlere karşıdır. Vatan, millet, din, devlet düşmanları ve terörle arasına mesafe koymayan sözde siyasi partilere ve onların yöneticilerine karşıdır. Şimdi, ‘bunları halk seçti’ diyenlere soruyorum; peki Türk bayrağının kaldırılmasına ne diyorsunuz? Yine aynı görüşte misiniz? İstiklal Marşı’nın okutulmasına karşı çıkanlara ne diyorsunuz? Teröristlerin heykellerini dikip, resmi açılış yapanlara ya da devletin araçlarını parçalayarak satan bu hainlere ne diyorsunuz? Hala aynı fikirde misiniz? Devlet elbette ki gereğini yapar. Otorite boşluğu asla yapılmamalıdır. Hukuk gereği neyse bu yerine getirilmelidir. Kayyumsa mutlaka ama mutlaka kayyum da atanmalıdır. Geçmişte olduğu gibi belediye kadrolarının PKK sempatizanlarıyla, teröristlerle doldurulmasına devlet ve belediye kaynaklarının terör örgütlerinin emrine amade edilmesine ve belediye imkanlarının gücünü kullanarak gençlerimizin PKK sempatizanı yapılmasına, dağa çıkarılmasına örgüte götürülmesine asla müsaade edilmemelidir” dedi.

‘İSRAİL, KATİLLERİN YÖNETTİĞİ BİR TERÖR DEVLETİDİR’

Destici, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’de 35 bin savunmasız, masum insanı öldürdüğünü belirterek, İsrail’in bu katliamın hesabını vermesi gerektiğini söyledi. İsrail’in, katillerin yönettiği bir terör devleti olduğunu kaydeden Destici, “Dünyanın bu katliamcılardan, soykırımcılardan, çocuk, bebek, kadın ve masum katillerinden bir an önce kurtulması gerekiyor” dedi.

Dünyada Gazze’nin hakkını en net şekilde savunan ülkenin Türkiye, Türk milleti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade eden Destici, bu konunun iç siyaset meselesi olarak kullanılmasının da etik olmayacağını ifade etti.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir